Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

Kiedy przyszli rodzice mogą poznać płeć swojego dziecka?

Kiedy przyszli rodzice mogą poznać płeć swojego dziecka?

Okres ciąży dla wszystkich rodziców jest niesamowitym doświadczeniem. To wtedy związek obojga ludzi ma szansę się wzmocnić i uzyskać nowy wymiar. Momentem, który budzi zwykle największe emocje, w czasie tych 9 miesięcy oczekiwań, jest informacja o płci dziecka. Kiedy więc przyszli mogą dowiedzieć się czy będą mieli synka bądź córkę?

Kiedy można spodziewać się informacji o płci dziecka?

Informacje o płci dziecka, przyszli rodzice otrzymują podczas badania USG. W jakim tygodniu można spodziewać się tej wiadomości? Doświadczony lekarz ginekolog warszawa jest w stanie rozpoznać płeć dziecka już około 12 tygodnia ciąży, zwykle jednak, potwierdzenie następuje podczas tzw. USG,, połówkowego’’, czyli w 18-22 tygodniu ciąży. Wielu rodziców często nie dowierza wynikom badania, powołując się na historie zasłyszane od znajomych bądź przeczytane w Internecie o pomyłkach w identyfikacji płci. Czym są one spowodowane? Takie nieprawidłowości nie są powszechne, dochodzi do nich w momencie, kiedy ciężarna pacjentka choruje na otyłość oraz kiedy płód ułożony jest w sposób utrudniający wizualizację narządów płciowych.

Jak uniknąć błędnego rozpoznania płci?

Aby zminimalizować ryzyko błędnego rozpoznania płci, pacjentkom poleca się wybieranie lekarzy z certyfikatem FMF. Co oznacza ten akronim? FMF czyli The Fetal Medicine Foundation oznacza to, że posiadacz takiego zaświadczenia odbył międzynarodowe szkolenie z zakresu ultrasonografii zakończone testem potwierdzającym zdolności praktyczne i teoretyczne. Taki dyplom otrzymywany nie jest otrzymywany dożywotnio, tak więc aby móc się nim pochwalić, należy przejść coroczną weryfikację swoich umiejętności, dzięki temu lekarz stale pogłębia swoją wiedzę i technikę.

Czy jest możliwość poznać płeć dziecka w inny sposób niż podczas badania USG?

W obecnym czasie dużą popularnością cieszą się nieinwazyjne testy prenatalne Warszawa wykrywające nie tylko ewentualne wady genetyczne ale i… płeć maleństwa! Dzięki badaniom biochemicznym diagnosta analizujący krew żylną jest w stanie ocenić płeć dziecka! Jest to więc kolejny, niewątpliwy plus testów. Najbardziej dokładnym i najczulszym testem na rynku jest test NIFTY. Badanie wykonuje się już od 10 tygodnia ciąży, tak więc już wtedy rodzice mogą dowiedzieć się czy będą mieli córeczkę czy synka oraz czy ich dziecko będzie zdrowe!

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl