Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!
Kriochirurgia

Kriochirurgia

Separator

Na czym polega krioterapia zmian?

Zabieg krioterapii stosuje się w celu usunięcia zmian skórnych, przede wszystkim brodawek, zwanych potocznie kurzajkami. Procedura często określana jest także jako leczenie zimnem. Do usuwania zmian wykorzystuje się bowiem ciekły azot. Cały zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości oraz ilości brodawek.

Krioterapia jest całkowicie bezpieczna, bezinwazyjna i bezbolesna. Nie pozostawia również blizn, charakterystycznych dla tradycyjnej chirurgii. Dlatego zabieg krioterapii można z powodzeniem stosować na całym ciele.

Lekarz dermatolog przykłada do zmiany punktowy aplikator, który przesyła zimno z ciekłego azotu do tkanki, zamrażając ją. Po usunięciu zmiany nie pozostaje nieestetyczny ślad.

Kiedy warto zdecydować się na krioterapię?

Krioterapia stanowi dobre zastępstwo dla klasycznych zabiegów chirurgicznych czy laseroterapii. Pomaga pozbyć się brodawek łojotokowych, jak również znamion naskórkowych brodawkowych, występujących najczęściej na dłoniach i stopach. Skuteczność zabiegu jest wysoka, często wystarcza tylko jedna wizyta, aby usunąć uciążliwy problem.

Lekarze wykorzystują także krioterapię do walki z niektórymi odmianami patologii naczyniowych, przede wszystkim ziarniakami naczyniowymi czy naczyniakami gwiaździstymi. Zabieg można wykonać także w celach profilaktyki przedrakowej, do usunięcia rogowacenia słonecznego, występującego głównie u osób starszych. Takie zmiany mają tendencję do przeradzania się w nowotwory, dlatego krioterapia to najlepsze rozwiązanie.

Cofnij
Dr Jolanta Mroczyńska

Dr Jolanta Mroczyńska

Dermatolog

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie GUM).

Zobacz profil Stars Umów wizytę

Blog

Aktualność

Hipercholesterolemia — jak zapobiegać i jak leczyć?

Cholesterol jest organicznym związkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zalicza się go do lipidów. Jednak gdy jego poziom przekracza określone normy, pojawiają się problemy zdrowotne, a jednym z nich jest hipercholesterolemia. Obecnie uznaje się ją za chorobę cywilizacyjną. Czym dokładnie jest i jak można jej zapobiec? Co to jest hipercholesterolemia? Hipercholesterolemia to podwyższenie poziomu […]

Więcej
Aktualność

Kiedy przyszli rodzice mogą poznać płeć swojego dziecka?

Okres ciąży dla wszystkich rodziców jest niesamowitym doświadczeniem. To wtedy związek obojga ludzi ma szansę się wzmocnić i uzyskać nowy wymiar. Momentem, który budzi zwykle największe emocje, w czasie tych 9 miesięcy oczekiwań, jest informacja o płci dziecka. Kiedy więc przyszli mogą dowiedzieć się czy będą mieli synka bądź córkę? Kiedy można spodziewać się informacji […]

Więcej
Aktualność

Badanie KTG płodu – na czym polega badanie kardiotokograficzne?

Kobiety w ciąży zapewne często słyszą ten akronim, jednak czy wiedzą co on dokładnie oznacza? KTG jest to badanie kardiotokograficzne polegające na graficznej, równoczesnej rejestracji czynności serca płodu oraz napięcia mięśnia macicy.  Badanie to jest niezwykle istotne ponieważ pozwala na ocenę dobrostanu płodu. Wykonuje się je zwykle w ostatnich tygodniach ciąży, podczas porodu oraz w […]

Więcej

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl