Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

dr hab. n. med.

Grzegorz Szewczyk

  • Ginekolog-Onkolog

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie z wyróżnieniem. Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej. Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

Prowadzi konsultacje z zakresu leczenia nowotworów narządów płciowych kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem ciążowej choroby trofoblastycznej. Przeprowadza kwalifikacje do leczenia skojarzonego – chirurgicznego, chemioterapią oraz radioterapią przy współpracy z radioterapeutą onkologiem. Zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób ginekologicznych, głównie technikami małoinwazyjnymi (histeroskopia, laparoskopia).

 

Nauczyciel akademicki – prowadzi zajęcia ze studentami na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym od 2000r. Specjalizacja z ginekologii onkologicznej ukończona w 2013r. w Centrum Onkologii – Klinika przy ul. Wawelskiej.

 

Odbył liczne staże zagraniczne w klinikach ginekologii onkologicznej: Wiedeń – Rudolfstiftung Krankenhaus, Mediolan – Istituto Europeo di Oncologia, Praga – Vseobecna Fakultni Nemocnice w zakresie chirurgii otwartej, endoskopowej i robotowej.

 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, European Society of Gynecological Oncology oraz European Organization for the Treatment of Trophoblastic Disease.

 

Aktualnie koordynator pododdziału ginekologii w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Separator

Specjalista ginekolog-onkolog najczęściej diagnozuje choroby takie jak:

  • raka jajników,
  • raka jajowodów,
  • raka szyjki macicy,
  • raka trzonu macicy,
  • raka pochwy.
  • Poza tym ginekolog-onkolog zajmuje się również opieką nad pacjentkami ze zdiagnozowanymi stanami przednowotworowymi tych narządów.

Do ginekologa–onkologa należy się zgłosić, gdy pacjentka zauważy u siebie niepokojące objawy, takie jak:

  • nieprawidłowe plamienia i krwawienia z dróg rodnych,
  • krwawienia po stosunku seksualnym,
  • obfite, nieprawidłowe upławy,
  • zwiększenie obwodu brzucha,
  • parcie na pęcherz,
  • a także, gdy ma nieprawidłowy wynik cytologii lub USG.

Znajdź interesującą Ciebie usługę

Usługi

Blog

Aktualność

Toksoplazmoza w ciąży – czy jest groźna i jak ją leczyć?

Toksoplazmoza jest to infekcja wywołana pasożytami. Uznawana jest za jedną z najbardziej zakaźnych chorób odzwierzęcych na całym świecie. Choroba może dawać osobliwe symptomy – zaliczamy do nich świąd, wysypkę, ból gardła, gorączka, ból głowy, powiększenie śledziony bądź wątroby. U wielu osób może jednak przebiegać bezobjawowo – wszystko zależy od odporności organizmu, który ulegnie zakażeniu. Takie […]

Więcej
Aktualność

Co to jest elektrokoagulacja? Jakie są efekty i wskazania

Wielu z nas cierpi na kompleksy wynikające z różnego rodzaju zmian skórnych. Dodatkowo zmiany te, nierzadko utrudniają codzienną aktywność. Wymagają ciągłej obserwacji, konsultacji dermatologicznych oraz mają tendencję do rozsiewania się, tak więc jeżeli nie zostaną usunięte, mogą pojawić się kolejne, w większej ilości. Aby na stałe pozbyć się przykrych problemów, pacjentom oferuje się zabieg elektrokoagulacji. […]

Więcej
Aktualność

Czym jest pęcherzyk ciążowy?

Mianem pęcherzyka ciążowego określa się strukturę widoczną na badaniu USG już w początkowej fazie ciąży. Aby móc mówić, że wszystko przebiega w sposób prawidłowy, pęcherzyk powinien znajdować się w pęcherzyku, który otacza i zabezpiecza zarodek. Bez problemu można zauważyć go na badaniu ultrasonograficznym. Widnieje wtedy jako ciemny fragment najczęściej o okrągłym, bądź lekko owalnym kształcie. […]

Więcej

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl