Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

Co to jest elektrokoagulacja? Jakie są efekty i wskazania

Co to jest elektrokoagulacja? Jakie są efekty i wskazania

Wielu z nas cierpi na kompleksy wynikające z różnego rodzaju zmian skórnych. Dodatkowo zmiany te, nierzadko utrudniają codzienną aktywność. Wymagają ciągłej obserwacji, konsultacji dermatologicznych oraz mają tendencję do rozsiewania się, tak więc jeżeli nie zostaną usunięte, mogą pojawić się kolejne, w większej ilości. Aby na stałe pozbyć się przykrych problemów, pacjentom oferuje się zabieg elektrokoagulacji. Zabieg ten przeznaczony jest zarówno do celów estetycznych ale i zdrowotnych.

Na czym polega zabieg elektrokoagulacji?

Zabieg elektrokoagulacji jest to metoda służąca do trwałego usunięcia zmian skórnych przy użyciu prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Procedura ta jest szybka i bezinwazyjna. W pierwszej kolejności lekarz dermatolog przeprowadza wywiad z pacjentem i dokładnie ogląda miejsce, które będzie poddane elektrokoagulacji. Po specjalistycznej ocenie, kwalifikuje pacjenta do zabiegu i przystępuje do działania. Specjalista przykłada elektrodę do zmienionej chorobowo skóry pacjenta, w efekcie czego następuje ścięcie białka i zmiana zostaje usunięta.

Czy zabieg jest bolesny?

Wielu pacjentów obawia się zabiegu, gdy słyszy, że to metoda wykorzystująca prąd elektryczny – niepotrzebnie. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg jest prawie bezbolesny, w niektórych przypadkach może jedynie powodować uczucie delikatnego dyskomfortu.

Dla kogo przeznaczona jest elektrokoagulacja?

Wskazaniami do wykonania zabiegu są: brodawki, kurzajki, włókniaki, torbiele, prosaki, kaszaki, rozszerzone naczynia krwionośne.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania elektrokoagulacji?

Elektrokoagulacja nie jest wskazana dla osób z rozrusznikiem serca, w ciąży, z zaburzeniami krzepnięcia, epilepsją oraz chorobami skórnymi (bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi)

Czy do zabiegu potrzebne jest specjalne przygotowanie?

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta, należy jednak pamiętać, że nie należy wykonywać peelingów zarówno mechanicznych jak i kwasowych na ok. 2 tyg. przed planowanym zabiegiem.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg elektrokoagulacji trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Wszystko zależy od tego, jak rozległa jest zmiana.

Po jakim czasie widać efekt zabiegu?

Usunięcie zmiany następuje podczas elektrokoagulacji, natomiast po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, obrzęk oraz strupek. Objawy te powinny ustąpić w przeciągu kilku dni.

Jakie jest postępowanie po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać środków na bazie alkoholu, stosować delikatną pielęgnację skóry(używać kremy łagodzące np. Alantan). Po elektrokoagulacji należy bezwzględnie unikać opalania oraz stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym nawet do 30 dni po wykonanym zabiegu.

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl