Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!
Badania laboratoryjne

Badania laboratoryjne

Separator

Ginekolog – badania laboratoryjne w Royal Clinic

Dzięki kadrze specjalistów z dziedziny ginekologii w naszej klinice mogą Państwo wykonać również badania laboratoryjne.

Poza przeprowadzeniem podstawowego badania ginekologicznego w trakcie wizyty lekarz może zlecić sprawdzenie dodatkowych aspektów dotyczących zdrowia pacjentki. Ginekolog badania laboratoryjne może zaproponować, jeśli zostaną zgłoszone problemy w sferze hormonalnej lub związane z zaburzeniami metabolicznymi. Oczywiście taki rodzaj badania może być wykonany również profilaktycznie dla sprawdzenia ogólnej kondycji organizmu pacjentki, do czego bardzo zachęcamy, ponieważ zawsze warto mieć wiedzę o stanie swojego zdrowia.

Ginekologiczne badania laboratoryjne, jakie może zlecić specjalista

Do zdiagnozowania nieprawidłowości związanych ze zdrowiem pacjentki oraz przyczyn ich występowania doskonale sprawdzą się ginekologiczne badania laboratoryjne.

Określenie źródła problemu będzie wiązało się z wykonaniem cytologii, morfologii, badania moczu lub poziomu hormonów. Przeprowadzenie takich badań pozwoli zgromadzić niezbędne dane i szczegóły, które umożliwią zaproponowanie przez specjalistę najbardziej skutecznego rozwiązania, które sprosta oczekiwaniom pacjentki. Nasi lekarze, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu przeprowadzą wywiad podczas wizyty i ustalą na jego podstawie wykonanie niezbędnych badań.

Badania laboratoryjne ginekolog w Warszawie – dlaczego warto umówić się na wizytę?

Profilaktyka zdrowotna oraz ocena występujących problemów w organizmie to zdecydowanie ważne argumenty, które powinny pomóc zdecydować się na badania laboratoryjne.

Ginekolog (Warszawa) jako specjalista może zalecić wykonanie dodatkowych wymazów. Warto zapytać lekarza podczas wizyty ginekologicznej o możliwość wykonania takich badań w naszej klinice. Ta kwestia jest niezwykle istotna, ponieważ wyniki cytologii mogą pomóc w profilaktyce nowotworowej i wczesnym wykryciu zmian chorobowych. Badania poziomu hormonów będą natomiast bardzo pomocne w dobraniu odpowiedniej terapii hormonalnej, tak aby pacjentka dobrze się czuła, przyjmując leki. Badania laboratoryjne, a w szczególności morfologia, umożliwi określenie problemów pacjentki oraz jej ogólną kondycję organizmu, gdyż te aspekty często przekładają się na zdrowie reprodukcyjne. Wystarczy umówić się telefonicznie na wizytę do naszej kliniki w Warszawie, aby skonsultować stan swojego zdrowia ze specjalistą w dziedzinie ginekologii.

Blog

Aktualność

Profilaktyka raka piersi – na co zwrócić uwagę?

Rak piersi jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u kobiet, wymagającym kompleksowego podejścia zarówno w obszarze diagnostyki, jak i profilaktyki. W kontekście tych kwestii istotne jest nie tylko rozpoznawanie już istniejących zmian, lecz przede wszystkim skoncentrowanie się na strategiach prewencyjnych, które mogą znacząco wpłynąć na obniżenie ryzyka wystąpienia tej groźnej choroby. Poniższy tekst skupia się […]

Więcej
Aktualność

OGTT  w ciąży, czemu jest takie ważne?

Pacjentki w ciąży, wykonują wiele badań laboratoryjnych, jednak największe emocje u prawie wszystkich, budzi badanie OGTT. OGTT, czyli doustny test obciążenia glukozą, jest to badanie które polega na pobraniu krwi na czczo a następnie dwukrotnie po wypiciu rozpuszczonych w szklance wody 75g glukozy. Po spożyciu roztworu, pacjentka bez przerwy musi przebywać na terenie placówki, w […]

Więcej
Aktualność

GBS w ciąży – czym jest i jak go leczyć?

Paciorkowce z grupy B (GBS), to bytujące w przewodzie pokarmowym i moczowym bakterie, które zazwyczaj nie dają żadnych objawów, natomiast stanowią poważne zagrożenie dla kobiet w ciąży i noworodków i mogą przyczynić się do komplikacji w trakcie ciąży i po porodzie. Dlatego też badanie GBS w trakcie trwania ciąży jest obowiązkowe, by w przypadku pozytywnego […]

Więcej

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl