Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

Laseroterapia blizny po porodzie

Kompleksowa opieka specjalistyczna którą znajdziesz w naszej Klinice to najwyższe standardy diagnostyczne, innowacyjne technologie jak również profesjonalni lekarze.

Laseroterapia blizny po cięciu cesarskim

Blizny są zmianami powstającymi w wyniku uszkodzenia skóry. W wielu przypadkach nie wygląda to estetycznie, co może stanowić dyskomfort dla kobiet. Szczególnie powszechne są blizny poporodowe, czyli blizny po cesarski cięciu. Dzięki laseroterapii możliwa jest korekta wyglądu blizny.

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg z reguły trwa około 30 minut i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na naświetlaniu blizny laserem, przez co wywołuje się mikrouszkodzenia tkanki. W przypadku blizny po cesarskim cięciu, najlepsze rezultaty można uzyskać podejmując się zabiegu jak najszybciej od czasu pojawienia się blizny. Ostateczny efekt zabiegu zależy od głębokości, rodzaju blizny oraz predyspozycji pacjentki do gojenia się ran.

 

Efekty laseroterapii

Efekt jaki można uzyskać dzięki laseroterapii to spłycenie i wygładzenie powierzchni blizny oraz jej rozjaśnienie, co za tym idzie, zmniejszenie widoczności blizny. W niektórych przypadkach można uzyskać efekt znacznego jej zaniku.

Przeciwwskazania

  •  karmienie piersią,
  •  ciąża,
  •  choroba nowotworowa,
  •  uszkodzenia skóry w miejscu, które ma być poddawane zabiegowi.

Skóra po zabiegu przez około tydzień może być lekko zaczerwieniona, pacjentka może odczuwać pieczenie lub swędzenie w miejscu blizny. Ważne, aby przez pierwsze dni po laseroterapii zachować większą ostrożność i przestrzegać kilku zaleceń:

 

– unikać gorących kąpieli,

– unikać stosowania środków chemicznych,

– ograniczyć aktywność fizyczną,

– unikać podrażnienia blizny ręcznikiem.

 

Do około 6 tygodni należy unikać również opalania się zarówno w solarium jak i na słońcu, stosować odpowiednią pielęgnację zaleconą przez lekarza. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem wykonującym zabieg.

  • Rezerwacja
  • Opracowanie planu leczenia
  • Pierwszy zabieg
  • Wizyta kontrolna

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl