Dr n. med. Piotr Świniarski
Andrologia-Urologia

Ukończył w 2005 roku Wydział Wojskowo-Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. W 2010 obronił przewód doktorski w zakresie urologii, zaś w 2013 uzyskał specjalizację z urologii razem z europejskim tytułem FEBU. Oprócz tego rozwijał swoje zainteresowania w zakresie andrologii i seksuologii, uzyskując prestiżowe europejskie tytuły androloga klinicznego EAA (Berlin, 2012r.) i lekarza medycyny seksualnej (Istambuł 2014r.). Odbył liczne kursy z zakresu ultrasonografii uzyskując certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego do przeprowadzania badań USG układu moczowego (2012r.). Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinicznym Oddziale Urologii i Onkologii Urologicznej 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, Katedrze Andrologii i Endokrynologii Płodności UM w Łodzi oraz na stażach zagranicznych: Herlev Hospital w Kopenhadze (Dania), Radboud Hospital w Nijmegen (Holandia), UKGM w Giessen (Niemcy) oraz 15-miesięczny staż kliniczny w St. Peter’s Andrology Centre i University College London Hospitals odbyty w latach 2016-17, podczas którego zdobył doświadczenie w zakresie andrologii operacyjnej i rekonstrukcji urogenitalnej.
Pacjentom, oprócz diagnostyki i leczenia schorzeń urologicznych (łagodny rozrost gruczołu krokowego, kamica moczowa, nowotwory układu moczowego, itd.) oferuje w szczególności diagnostykę i leczenie schorzeń andrologicznych i seksuologicznych:
– niepłodność męska,
– zaburzenia seksualne (np. zaburzenia erekcji, ejakulacji, rehabilitacja prącia i erekcji po zabiegach),
– hipogonadyzm i zaburzenia androgenowe (np. andropauza).
Dr Świniarski oferuje także szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii prącia i moszny i rekonstrukcji urogenitalnej:
– wszczepienia protez prącia (półsztywne, 3-częściowe hydrauliczne) i protez jąder,
– korekta skrzywień prącia (ch. Peyronie),
– zabiegi w niepłodności (m.in. wazektomia, odwrócenie wazektomii – wazowazostomia, wazoepididymostomia, biopsje jąder i najądrzy – MESA, PESA, TESA, TESE, mikrochirurgiczne TESE; elektroejakulacja, mikrochirurgiczne podwiązanie żylaków powrózka nasiennego),
– zabiegi prącia (m.in. obrzezanie lub plastyka napletka w stulejce, wydłużenie krótkiego wędzidełka),
– zabiegi jąder i moszny (m.in. wycięcie całkowite lub częściowe jądra, usunięcie najądrza, mikrochirurgiczna denerwacja jąder w bólach przewlekłych, usunięcie wodniaka jądra lub torbieli najądrza),
– rekonstrukcja (odtworzenie) prącia (falloplastyka) z płatów skórnych przedramienia (RAP), uda (ALT) lub skóry podbrzusza – w przypadku utraty prącia po urazach, okaleczeniach, nowotworach lub w zmianie płci K->M.
– rekonstrukcja/plastyka żołędzi, moszny, prącia po wcześniejszych zabiegach lub urazach.