dr n. med. Małgorzata Nowicka

dr n. med. Małgorzata Nowicka

Ginekolog-Endokrynolog

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Dyplom lekarza uzyskała w 2001 roku. Od 2001 roku pracowała w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie, gdzie odbyła specjalizację z ginekologii i położnictwa, a następnie endokrynologii.
Odbyła staże z położnictwa w Hospital d’Orsay pod Paryżem oraz z endokrynologii w University of Sheffield w Wielkiej Brytanii. Absolwentka studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

 

Już w czasie studiów zainteresowana była tematyką ginekologii i położnictwa oraz endokrynologią.
Do problemów pacjentki stara się podejść holistycznie i celem osiągnięcia jak najlepszych rezultatów leczenia wykorzystuje wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny estetycznej uzyskaną podczas studiów podyplomowych na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Swoją wiedzę wykorzystuje i przekazuje studentom jako wykładowca akademicki.

 

Specjalizuje się w: diagnostyce i leczeniu zaburzeń hormonalnych od okresu pokwitania do menopauzy, u pacjentek z zaburzeniami miesiączkowania, z problemami skórnymi w postaci nadmiernego owłosienia, wypadania włosów, trądzikiem, niepłodnością oraz innymi schorzeniami ginekologicznymi. Kompilacja odpowiednio wdrożonego leczenia ginekologicznego i endokrynologicznego z zabiegami medycyny estetycznej odpowiedniej do wieku pacjentki pozwala uzyskać długotrwałe efekty zdrowotne i przeciwstarzeniowe (terapia anti-aging).

 

Pani doktor nie zawęża diagnostyki i leczenia jedynie do endokrynologii ginekologicznej, lecz jako specjalista endokrynolog zajmuje się kompleksową diagnostyką hormonalną, również w zakresie nadwagi i otyłości.

 

Prowadzi ciąże fizjologiczne i podwyższonego ryzyka, w tym również powikłane zaburzeniami hormonalnymi.
Wykonuje USG ginekologiczne i położnicze; posiada certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Certyfikat FMF (The Fetal Medicine Foundation).
Systematycznie uczestniczy w szkoleniach i kursach ultrasonograficznych, operacyjnych oraz konferencjach ginekologiczno-położniczych oraz endokrynologicznych.

 

Certyfikaty:

  • Certyfikat FMF Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (Fetal Medicine Foundation)
  • Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego
  • Międzynarodowy certyfikat badań kolposkopowych szyjki macicy.

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl