Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

dr hab. n. med.

Grzegorz Szewczyk

  • Ginekolog-Onkolog

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie z wyróżnieniem. Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej. Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

Prowadzi konsultacje z zakresu leczenia nowotworów narządów płciowych kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem ciążowej choroby trofoblastycznej. Przeprowadza kwalifikacje do leczenia skojarzonego – chirurgicznego, chemioterapią oraz radioterapią przy współpracy z radioterapeutą onkologiem. Zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób ginekologicznych, głównie technikami małoinwazyjnymi (histeroskopia, laparoskopia).

 

Nauczyciel akademicki – prowadzi zajęcia ze studentami na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym od 2000r. Specjalizacja z ginekologii onkologicznej ukończona w 2013r. w Centrum Onkologii – Klinika przy ul. Wawelskiej.

 

Odbył liczne staże zagraniczne w klinikach ginekologii onkologicznej: Wiedeń – Rudolfstiftung Krankenhaus, Mediolan – Istituto Europeo di Oncologia, Praga – Vseobecna Fakultni Nemocnice w zakresie chirurgii otwartej, endoskopowej i robotowej.

 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, European Society of Gynecological Oncology oraz European Organization for the Treatment of Trophoblastic Disease.

 

Aktualnie koordynator pododdziału ginekologii w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Separator

Specjalista ginekolog-onkolog najczęściej diagnozuje choroby takie jak:

  • raka jajników,
  • raka jajowodów,
  • raka szyjki macicy,
  • raka trzonu macicy,
  • raka pochwy.
  • Poza tym ginekolog-onkolog zajmuje się również opieką nad pacjentkami ze zdiagnozowanymi stanami przednowotworowymi tych narządów.

Do ginekologa–onkologa należy się zgłosić, gdy pacjentka zauważy u siebie niepokojące objawy, takie jak:

  • nieprawidłowe plamienia i krwawienia z dróg rodnych,
  • krwawienia po stosunku seksualnym,
  • obfite, nieprawidłowe upławy,
  • zwiększenie obwodu brzucha,
  • parcie na pęcherz,
  • a także, gdy ma nieprawidłowy wynik cytologii lub USG.

Znajdź interesującą Ciebie usługę

Usługi

Blog

Aktualność

Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Porady praktyczne

Wykonanie testu ciążowego kilka godzin, a nawet parę dni po stosunku nie jest właściwe. Nie potwierdzi to podejrzeń kobiety o przyszłym rodzicielstwie. Jednak mimo to test jest najszybszym i najchętniej wybieranym sposobem wykrywania ciąży. Warto wiedzieć, kiedy powinno się go zrobić, aby dał najbardziej miarodajny wynik. Kiedy wykonać domowy test ciążowy? Testu ciążowego nie należy […]

Więcej
Aktualność

Ataki migreny – jak sobie pomóc?

Migrena to jedno z najczęstszych i najbardziej uciążliwych zaburzeń neurologicznych, dotykające miliony osób na całym świecie. Charakteryzuje się silnym, pulsującym bólem głowy, który często obejmuje jedną stronę czaszki i może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Chociaż dokładne przyczyny migreny nie zostały jeszcze w pełni poznane, uważa się, że istotną rolę odgrywają zarówno […]

Więcej
Aktualność

Kiedy należy wybrać się do endokrynologa – jakie są niepokojące objawy?

Hormony są odpowiedzialne za to, jak się czujemy, jak myślimy, jak wyglądamy. Jeśli gospodarka hormonalna zostanie zaburzona, wpłynie to na funkcjonowanie całego organizmu. Brak równowagi w układzie dokrewnym może objawiać się w różny sposób. Najczęstsze objawy to: przewlekłe zmęczenie, osłabienie, senność, pobudliwość, wahania nastrojów, nagła zmiana masy ciała, nadmierna potliwość, uderzenia gorąca, obrzęki kończyn, zaburzenia […]

Więcej

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja@royal-clinic.pl