Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

dr hab. n. med.

Grzegorz Szewczyk

 • Ginekolog-Onkolog

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie z wyróżnieniem. Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej. Biegle posługuje się językiem angielskim.

 

Prowadzi konsultacje z zakresu leczenia nowotworów narządów płciowych kobiecych, ze szczególnym uwzględnieniem ciążowej choroby trofoblastycznej. Przeprowadza kwalifikacje do leczenia skojarzonego – chirurgicznego, chemioterapią oraz radioterapią przy współpracy z radioterapeutą onkologiem. Zajmuje się leczeniem operacyjnym chorób ginekologicznych, głównie technikami małoinwazyjnymi (histeroskopia, laparoskopia).

 

Nauczyciel akademicki – prowadzi zajęcia ze studentami na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym od 2000r. Specjalizacja z ginekologii onkologicznej ukończona w 2013r. w Centrum Onkologii – Klinika przy ul. Wawelskiej.

 

Odbył liczne staże zagraniczne w klinikach ginekologii onkologicznej: Wiedeń – Rudolfstiftung Krankenhaus, Mediolan – Istituto Europeo di Oncologia, Praga – Vseobecna Fakultni Nemocnice w zakresie chirurgii otwartej, endoskopowej i robotowej.

 

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, European Society of Gynecological Oncology oraz European Organization for the Treatment of Trophoblastic Disease.

 

Aktualnie koordynator pododdziału ginekologii w Klinice Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Separator

Specjalista ginekolog-onkolog najczęściej diagnozuje choroby takie jak:

 • raka jajników,
 • raka jajowodów,
 • raka szyjki macicy,
 • raka trzonu macicy,
 • raka pochwy.
 • Poza tym ginekolog-onkolog zajmuje się również opieką nad pacjentkami ze zdiagnozowanymi stanami przednowotworowymi tych narządów.

Do ginekologa–onkologa należy się zgłosić, gdy pacjentka zauważy u siebie niepokojące objawy, takie jak:

 • nieprawidłowe plamienia i krwawienia z dróg rodnych,
 • krwawienia po stosunku seksualnym,
 • obfite, nieprawidłowe upławy,
 • zwiększenie obwodu brzucha,
 • parcie na pęcherz,
 • a także, gdy ma nieprawidłowy wynik cytologii lub USG.

Znajdź interesującą Ciebie usługę

Usługi

Blog

Aktualność

Choroby tarczycy a ryzyko poronienia — ważne informacje

Tarczyca odgrywa istotną rolę w ludzkim organizmie. Produkuje hormony regulujące różne procesy, ma wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, a także gruczołów płciowych. Choroby tarczycy są problemem dotykającym wiele osób. Często mówi się, że zwiększają one ryzyko poronienia. Czy rzeczywiście tak jest? Zdrowa tarczyca i jej wpływ na ciążę Pod wpływem hormonu TSH wydzielanego […]

Więcej
Aktualność

Gardasil 9 – Szczepienie przeciwko HPV a rak szyjki macicy

Rak szyjki macicy jest drugim na świecie najczęściej występującym nowotworem u kobiet, co więcej stanowi on drugą co do częstości przyczynę zgonów u pacjentek. Niestety rak może rozwijać się przez wiele lat nie dając żadnych specyficznych objawów. Średni czas rozwoju choroby wynosi około 10 lat. Aby szybko zareagować i w porę wykryć zmiany i wdrożyć […]

Więcej
Aktualność

Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Porady praktyczne

Wykonanie testu ciążowego kilka godzin, a nawet parę dni po stosunku nie jest właściwe. Nie potwierdzi to podejrzeń kobiety o przyszłym rodzicielstwie. Jednak mimo to test jest najszybszym i najchętniej wybieranym sposobem wykrywania ciąży. Warto wiedzieć, kiedy powinno się go zrobić, aby dał najbardziej miarodajny wynik. Kiedy wykonać domowy test ciążowy? Testu ciążowego nie należy […]

Więcej

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl