Konsultacje Ginekologiczno-Położnicze

Centrum Medyczne RoyalClinic zapewnia kompleksową opiekę pacjentkom w każdym wieku z zakresu Ginekologii.

Nasi specjaliści codziennie z pełnym zaangażowaniem dbają o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentek. Zadaniami naszych lekarzy Ginekologów jest profilaktyka i leczenie chorób układu płciowego u kobiet.

Nasi specjaliści zajmują się zaburzeniami miesiączkowania, stanami zapalnymi pochwy, antykoncepcją, problemami z niepłodnością, a także nowotworami narządów rodnych.

Konsultacja u naszego specjalisty rozpoczyna się od zebrania wywiadu na temat objawów i chorób pojawiających się już w przeszłości, a także w rodzinie, danych o cyklu miesiączkowym, czy też o stosowanej antykoncepcji.

Kolejnym ważnym elementem jest badanie ginekologiczne które przeprowadza się na fotelu ginekologicznym. Wykonywane jest za pomocą plastikowego sterylnego wziernika, który ginekolog delikatnie wsuwa do pochwy, a następnie stopniowo rozwiera, aby uwidocznić tarczę, a kolejnie szyjkę macicy.

Dalszymi rutynowymi czynnościami podczas wizyty jest badanie piersi( w celu wykluczenia m.in nowotworu). Lekarz Ginekolog może również od razu na jednej konsultacji wykonać USG przezpochowowe, aby dokładnie ocenić stan narządów i wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Może również zlecić badania laboratoryjne i obrazowe.

 

Przejdź do informacji dla Pacjentów związanych z koronawirusem