Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!

Jak wygląda badanie u endokrynologa – jak się przygotować?

Jak wygląda badanie u endokrynologa – jak się przygotować?

Czym zajmuje się endokrynolog?

Hormony to maleńkie chemiczne przekaźniki, które są wytwarzane przez gruczoły dokrewne, takie jak: przysadka, nadnercza, tarczyca, trzustka, jajniki u kobiet i jądra u mężczyzn. Te substancje uwolnione bezpośrednio do krwioobiegu, trafiają do odpowiednich narządów i tkanek, aby spełniać swoje funkcje. Hormony współpracują ze sobą, a brak synchronizacji chociaż jednego z nich, może zaburzyć działanie pozostałych i wpłynąć na cały organizm. Endokrynolog warszawa to specjalista, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu hormonalnego. W Royal Clinic możesz skorzystać z pomocy najlepszych lekarzy.

Jak przygotować się do wizyty u endoktrynologa?

Pierwsza wizyta u lekarza danej specjalizacji często wiąże się niepokojem. Nie do końca wiemy jak będzie przebiegało badanie oraz czego możemy się spodziewać. Wizyta u endokrynologa nie wymaga szczególnego przygotowania. Jeśli posiadasz wyniki badań oraz dokumentację medyczną, warto je ze sobą zabrać. Przed konsultacją możesz wykonać podstawowe badania hormonalne, aby lekarz już na początku mógł ocenić poziom hormonów takich jak TSH, FT3, FT4, jednak nie jest to konieczne. W trakcie pierwszej wizyty lekarz zleci badania laboratoryjne na podstawie zgłoszonych dolegliwości.

Jak wygląda badanie?

Endokrynolog na samym początku zbierze wywiad, dlatego też warto wcześniej zanotować sobie wszystkie niepokojące dolegliwości, aby nic nam nie umknęło. Podczas wizyty lekarz może dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, tętna, a także masy ciała. Może wykonać również nieinwazyjne badanie USG tarczycy, które jest bezbolesne. Po badaniu specjalista zleca potrzebne badania laboratoryjne, a czasami także kieruje pacjenta na wykonanie biopsji tarczycy.

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, lekarz stawia diagnozę i ustala sposób leczenia z pacjentem.

Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

recepcja.ordona@royal-clinic.pl