Profesjonalne badania USG w Warszawie

Royal Clinic oferuje swoim pacjentom możliwość wykonania badań USG poszczególnych obszarów w ciele. Mogą zgłosić się do nas osoby, które potrzebują rzetelnej i fachowej pomocy specjalisty z pracowni ultrasonograficznej. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który daje wyraźny i czysty obraz narządów wewnętrznych, dzięki czemu wszelkie zmiany i nieprawidłowości są dobrze widoczne. Podczas badania dbamy o komfort pacjentów, choć USG jest zupełnie bezpieczną, nieinwazyjną i przede wszystkim bezbolesną procedurą.

Jakie badania oferujemy?

W naszej Klinice wykonujemy ultrasonografię różnych części ciała. W ofercie znajduje się USG:

  • jamy brzusznej — badanie, które pozwala określić stan i wygląd narządów takich jak wątroba czy nerki. Odbywa się w pozycji leżącej i trwa nie dłużej niż 30 minut.
  • tarczycy — określa wielkość, strukturę i inne cechy gruczołu w okolicach krtani. Pozwala wykryć niepokojące zmiany.
  • szyi i ślinianek — obejmuje szerszy zakres tkanek i gruczołów niż USG tarczycy. Badanie trwa kilkanaście minut, jest bezbolesne. USG ślinianek jest równie krótkie i pozwala określić stan gruczołu.
  • Doppler — metoda dopplerowska pozwala rozpoznać wszelkie schorzenia naczyniowe, które stanowią coraz częstszy problem w społeczeństwie. USG Doppler jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych sposobów na sprawdzenie przepływu krwi w organizmie.
  • jąder — odpowiednia profilaktyka pozwala zapobiec rozwojowi niebezpiecznych chorób. Rak jąder to jedno z największych zagrożeń dla mężczyzn, dlatego niezbędne są takie badania jak USG. Pozwala ono wykryć różnego typu zmiany już na wczesnym etapie.
  • piersi — nowotwór piersi stanowi poważne zagrożenie dla wielu kobiet. Czynników sprzyjających powstawaniu komórek rakowych jest wiele, dlatego regularne wykonywanie bezbolesnego USG jest niezbędne do zachowania zdrowia.

Jak przygotować się do USG?

Przygotowanie do USG zależy przede wszystkim od badanego miejsca w ciele. W przypadku ultrasonografii piersi czy tarczycy nie są wymagane dodatkowe działania ze strony pacjenta. Jednak w przypadku USG takich obszarów jak jama brzuszna, lekarz może zlecić picie dużej ilości wody, powstrzymanie się od spożywania posiłków czy przyjęcie leków zmniejszających ilość gazów w jelitach. O zaleceniach pacjentów poinformuje przed badaniem personel naszej Kliniki.