Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!
Chirurg Warszawa

Chirurg Warszawa

Separator

Profesjonalne konsultacje chirurgiczne w Warszawie

Royal Clinic w Warszawie świadczy profesjonalne konsultacje chirurgiczne, obejmujące szeroki zakres problemów zdrowotnych. Kładziemy szczególny nacisk na diagnostykę i planowanie leczenia onkologicznego. Rozumiemy, jak ważne jest wczesne wykrycie i precyzyjne określenie typu oraz stadium nowotworu, aby móc zaproponować najskuteczniejsze metody terapii. Nasz chirurg-onkolog współpracuje z Pacjentami na każdym etapie choroby, oferując wsparcie, dokładną diagnostykę oraz indywidualnie dopasowane plany leczenia.

 

Kolejnym obszarem naszej działalności jest chirurgiczne usuwanie zmian skórnych. Nasi chirurdzy posiadają bogate doświadczenie w precyzyjnym usuwaniu zarówno łagodnych, jak i złośliwych zmian skórnych, przy minimalizacji ryzyka powikłań i maksymalizacji estetycznych efektów zabiegu. Każda interwencja jest poprzedzona szczegółową oceną i konsultacją, aby zapewnić Pacjentom bezpieczeństwo i komfort.

 

Royal Clinic oferuje również wykonanie biopsji piersi – kluczowego badania w diagnostyce zmian nowotworowych piersi oraz biopsji tarczycy. Biopsja pozwala na uzyskanie precyzyjnej diagnozy i jest niezbędna do zaplanowania dalszego leczenia.

 

Oprócz wymienionych obszarów, nie pozostajemy obojętni wobec innych problemów zdrowotnych, wymagających interwencji chirurgicznej.

 

Na czym polega konsultacja chirurgiczna w Royal Clinic?

Konsultacja chirurgiczna jest kluczowym etapem przygotowania do ewentualnego zabiegu chirurgicznego. Jej cel jest wielowymiarowy – nie tylko pozwala na dokładną ocenę stanu zdrowia Pacjenta, ale również umożliwia dokładne zrozumienie jego potrzeb i oczekiwań.

 

Szczegółowy wywiad lekarski

Rozmowa z Pacjentem jest pierwszym i niezwykle ważnym krokiem konsultacji chirurgicznej. Chirurg zbiera informacje o obecnych dolegliwościach, historii medycznej pacjenta, wcześniej przebytych chorobach oraz wykonanych zabiegach chirurgicznych. Szczególną uwagę zwraca na czas występowania objawów, ich charakter i czynniki, które je nasilają lub łagodzą. Nie bez znaczenia jest także historia medyczna rodziny oraz lista przyjmowanych leków.

 

Badanie fizykalne

Drugim elementem konsultacji jest szczegółowe badanie fizykalne, skupiające się na obszarze objętym dolegliwościami. Chirurg bada Pacjenta, aby zidentyfikować źródło problemu. W tym celu może być konieczne przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych.

 

Badania dodatkowe

W zależności od potrzeb, podczas konsultacji chirurg może zlecić wykonanie szeregu badań dodatkowych, takich jak badania krwi, badanie ultrasonograficzne (USG) czy biopsję. Część z tych badań może być wykonana jeszcze przed wizytą, a ich wyniki są dokładnie analizowane podczas konsultacji, inne wykonywane są przez samego chirurga.

 

Diagnoza i ustalenie planu leczenia

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników badań, chirurg omawia z Pacjentem możliwe opcje leczenia, w tym konieczność przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych.

 

Konsultacja chirurgiczna – dla kogo?

Konsultacje chirurgiczne w Royal Clinic są skierowane do wszystkich Pacjentów, którzy doświadczają problemów zdrowotnych, wymagających oceny lub interwencji chirurgicznej – szczególnie w obszarach specjalizacji naszej kliniki, a więc w zakresie zmian nowotworowych, zmian skórnych, diagnostyce zmian nowotworowych w obrębie piersi oraz diagnostyce chorób tarczycy.

Kiedy umówić się na wizytę u chirurga?

Wizyta u chirurga zalecane jest w sytuacjach, gdy Pacjent zauważył zmiany w swoim ciele wymagające oceny (np. guzki, zmiany skórne), bądź też boryka się z innymi objawami, chociażby przewlekłym bólem, utrudniającym normalne funkcjonowanie lub ma podejrzenia dotyczące nieprawidłowości zachodzących w jego ciele i organizmie. Do chirurga kierują też lekarze innych specjalizacji. Ponadto konsultacja chirurgiczna poprzedza każde leczenie zabiegowe.

 

Badania wykonywanie przez chirurga w Warszawie

Chirurg w Royal Clinic wykonuje biopsję piersi. Badanie wykonywane jest na zlecenie lekarza, gdy w obrębie piersi zostaną wykryte niepokojące zmiany. W zależności od różnorodnych czynników, takich jak wielkość zmiany, historia medyczna Pacjenta, pozostałe wyniki, chirurg wykonuje biopsję piersi cienkoigłową (BAC) lub biopsję piersi gruboigłową (oligobiopsję).

 

Jakie choroby leczy chirurg?

Chirurg to specjalista, który diagnozuje i leczy choroby wymagające interwencji chirurgicznej. W Royal Clinic zakres działań chirurga jest szeroki i obejmuje zarówno drobne, jak i bardziej złożone procedury, w tym wycięcie guza, węzłów chłonnych lub innych zmienionych tkanek, co jest kluczowe dla skutecznego leczenia wielu chorób onkologicznych. Zajmuje się również usuwaniem drobnych zmian skórnych, takich jak brodawki, pieprzyki, znamiona i inne nieprawidłowości, które mogą być zarówno estetycznym, jak i medycznym problemem.

  Blog

  Aktualność

  Mięśniaki macicy – objawy, przyczyny i leczenie

  To diagnoza, którą wiele kobiet słyszy w gabinecie ginekologicznym, czym są oraz jakie zagrożenia mogą powodować? Mięśniaki macicy to łagodne zmiany nowotworowe, a ich przyczyny nie są do końca poznane. Aktualne doniesienia wyróżniają jednak jako czynniki ryzyka: wiek, rasę czarną, otyłość, nadciśnienie tętnicze, czynniki genetyczne, nadmierne spożycie czerwonego mięsa, alkoholu i kofeiny. Zmiany te nie […]

  Więcej
  Aktualność

  Najlepsze sposoby na poprawę męskiej płodności

  Płodność jest kluczowym aspektem zdrowia reprodukcyjnego, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dla wielu par marzenie o posiadaniu potomstwa jest ważnym celem życiowym. Niestety, nie zawsze jest to łatwe do osiągnięcia, zwłaszcza w przypadku problemów z płodnością. Skupiając się na męskiej płodności, istnieje wiele skutecznych sposobów, które mogą pomóc w zwiększeniu szans na poczęcie. W […]

  Więcej
  Aktualność

  Kto może wypisać tabletkę „dzień po”? Tabletka „dzień po” na receptę

  Przez pewien czas w Polsce tzw. tabletka dzień po była dostępna w aptece dla każdego i to bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jednak później wprowadzono spore ograniczenia, przez co zakupienie pigułki stało się możliwe jedynie na receptę. Dlaczego Ministerstwo Zdrowia zmieniło ustalenia i kto może wypisać awaryjną antykoncepcję? Do kogo należy udać się po tabletkę […]

  Więcej

  Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

  recepcja@royal-clinic.pl