Zamknij

Wyszukiwarka

Pole wyszukiwania nie może być puste!
Androlog Warszawa

Androlog Warszawa

Separator

Profesjonalne konsultacje andrologiczne w Warszawie

Centrum Medyczne Royal Clinic w Warszawie oferuje mężczyznom profesjonalne konsultacje andrologiczne, zapewniając kompleksową opiekę nad męskim układem płciowym. Nasz zespół wykwalifikowanych andrologów specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu szerokiego zakresu zaburzeń – od problemów z płodnością, po zaburzenia hormonalne i seksualne. Z pełnym zaangażowaniem dbamy o zdrowie, komfort i bezpieczeństwo Pacjentów, stosując najnowsze metody diagnostyczne i terapeutyczne.

 

Na czym polega konsultacja andrologiczna w Royal Clinic?

Konsultacja andrologiczna w Royal Clinic to indywidualnie dopasowany proces diagnostyczny i terapeutyczny, którego przebieg i zakres badań jest ściśle związany z problemami zdrowotnymi, z którymi zgłasza się Pacjent.

 

Szczegółowy wywiad lekarski

Pierwszym etapem konsultacji jest szczegółowy wywiad lekarski. Androlog pyta o ogólny stan zdrowia, wcześniejsze choroby i zabiegi, tryb życia, dietę, aktywność fizyczną oraz używki. Istotne są również pytania dotyczące życia seksualnego, potencjalnych problemów z płodnością oraz rodzinnych obciążeń genetycznych. Zakres pytań jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta i specyfiki jego problemów.

 

Badanie fizykalne

Drugim krokiem jest badanie fizykalne, które może obejmować ocenę narządów płciowych, w tym jąder, prącia i najądrzy, jak również badanie przezodbytnicze gruczołu krokowego. Ponadto, lekarz może zbadać jamę brzuszną w poszukiwaniu przepuklin czy innych nieprawidłowości. Zakres badania fizykalnego zależy od objawów zgłaszanych przez Pacjenta.

 

Dodatkowe badania

Na podstawie zebranych informacji, androlog decyduje o konieczności przeprowadzenia dodatkowych badań, które mogą obejmować:

 • seminogram (spermiogram) – kluczowe badanie nasienia w diagnostyce niepłodności;
 • badania krwi – ocena poziomu hormonów, markerów nowotworowych, czynności nerek i wątroby;
 • USG jąder – wykrycie ewentualnych zmian patologicznych;
 • biopsja jądra – w szczególnych przypadkach, gdy konieczna jest szczegółowa analiza tkanki jądra;
 • badanie moczu – w celu wykluczenia infekcji układu moczowego.

Diagnoza i obranie metody leczenia

W zależności od zebranych informacji i wyników badań, androlog może postawić wstępną diagnozę i zaproponować dalszy plan leczenia – może to być leczenie farmakologiczne, ingerencja chirurgiczna, a niekiedy wystarczające będą wskazania do zmiany stylu życia. Może również skierować Pacjenta na dodatkowe badania specjalistyczne lub do innych specjalistów, np. urologa, endokrynologa, czy chirurga, w celu uzyskania pełniejszego obrazu stanu zdrowia i jego potrzeb.

 

Konsultacja andrologiczna – dla kogo?

Konsultacje andrologiczne adresowane są do mężczyzn w każdym wieku, których dotyczy problem z niepłodnością, bądź też doświadczają zaburzeń seksualnych, w tym problemów z erekcją, obniżeniem libido, a także zaburzeń hormonalnych. Regularne badania pozwalają na szybkie wykrycie problemów zdrowotnych, w tym chorób mogących mieć poważne konsekwencje dla zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego. Specjaliści podczas konsultacji mogą również rozwiać wątpliwości dotyczące metod antykoncepcji dla mężczyzn – szczególnie wazektomii.

 

Ponadto, w przypadku planowania terapii przeciwnowotworowej (chemio- lub radioterapii), warto zasięgnąć porady androloga w celu ochrony płodności. Po dokładnym przeanalizowaniu sytuacji, lekarz może zaproponować zamrożenie nasienia, co umożliwi jego wykorzystanie w przyszłości do zapłodnienia metodami rozrodu wspomaganego.

Kiedy umówić się na wizytę u androloga?

Wizyta u androloga jest wskazana, gdy mężczyzna doświadcza problemów z płodnością, zaburzeń erekcji, zmian w obrębie narządów płciowych, odczuwa ból lub dyskomfort w okolicy miednicy, a także w przypadku obaw dotyczących stanu swojego zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Ponadto, warto udać się na konsultację profilaktyczną, aby ocenić ogólny stan zdrowia układu moczowo-płciowego.

 

Zaleca się konsultację andrologiczną szczególnie, gdy dostrzeże się:

 • problemy z oddawaniem moczu lub nieprawidłowości w tym zakresie;
 • zaburzenia erekcji;
 • opóźniony lub przedwczesny wytrysk;
 • obniżone libido;
 • trudności z osiągnięciem ciąży z partnerką;
 • ból i obrzęk narządów płciowych, krwawienie z odbytu;
 • zmiany skórne na narządach płciowych;
 • oznaki andropauzy, takie jak wzmożona nerwowość, problemy ze snem, osłabienie siły mięśniowej, nadmierne pocenie.

Badania wykonywanie przez androloga w Warszawie

Badania wykonywane przez androloga są dopasowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Mogą obejmować badania laboratoryjne krwi, w tym poziom hormonów, analizę nasienia, USG narządów płciowych, a także specjalistyczne badania obrazowe. Dzięki tym badaniom możliwa jest precyzyjna diagnoza oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Jakie choroby leczy androlog?

Androlog zajmuje się szerokim spektrum zaburzeń zdrowotnych mężczyzn, w tym problemami z płodnością, zaburzeniami erekcji, hipogonadyzmem, chorobami przenoszonymi drogą płciową, nowotworami narządów płciowych, a także problemami związanymi z zaburzeniami hormonalnymi.

 

Zakres diagnozowania i leczenia obejmuje również choroby jąder, w tym żylaki powrózka nasiennego, problemy ze spermatogenezą, nowotwory, stany zapalne oraz ich powikłania, niedrożność nasieniowodów, a także zaburzenia oddawania moczu, spowodowane infekcjami lub rozrostem gruczołu krokowego.

  Blog

  Aktualność

  Kiedy najlepiej zrobić test ciążowy? Porady praktyczne

  Wykonanie testu ciążowego kilka godzin, a nawet parę dni po stosunku nie jest właściwe. Nie potwierdzi to podejrzeń kobiety o przyszłym rodzicielstwie. Jednak mimo to test jest najszybszym i najchętniej wybieranym sposobem wykrywania ciąży. Warto wiedzieć, kiedy powinno się go zrobić, aby dał najbardziej miarodajny wynik. Kiedy wykonać domowy test ciążowy? Testu ciążowego nie należy […]

  Więcej
  Aktualność

  Jak liczymy tygodnie ciąży? Prawidłowe liczenie tygodni ciąży

  Ciąża to dla przyszłych mam szczególny okres, gdyż każdego dnia rozwija się w nich nowe życie. Jednak jej wiek, podobnie jak zbliżające się rodzicielstwo, potrafi zaskoczyć. Wszystko przez tygodnie, które liczy się nie od zapłodnienia, a ostatniej miesiączki. Jak prawidłowo obliczyć dni ciąży, aby ustalić termin porodu? Jak obliczyć pierwsze tygodnie ciąży? Specjaliści podkreślają, że za […]

  Więcej
  Aktualność

  Tężyczka utajona – przyczyny oraz leczenie

  Tężyczka utajona, stan kliniczny związany z nadmierną pobudliwością połączeń nerwowo-mięśniowych, stanowi pewne wyzwanie diagnostyczne i terapeutyczne. Choć jawna postać bywa bardziej rozpoznawalna, to tężyczka utajona jest nieco trudniejsza do wykrycia. Jakie są charakterystyczne cechy obu postaci tężyczki? Jakie mechanizmy prowadzą do ich występowania? Jakie działania mogą być skuteczne w diagnostyce tego schorzenia? Na te i […]

  Więcej

  Royal Clinic, ul. Ordona 5, 01-237 Warszawa

  recepcja@royal-clinic.pl